Odigrano je 4. kolo VALa, a rezime istog je sljedeći:

Otvorenje je bio meč Squareda i proWincea. Sam početak je odigran izjednačeno, no Squared počinje uzimati malu prednost. Tako je u 6. rundi NyX eliminirao četiri člana proWincea pri rotaciji na B site. Ostatak poluvremena je s lakoćom otišao u Squaredove ruke. 4. runde poslije aVN uzvraća aceom obranivši mid te sami A site. Ništa nije spriječilo Squared koji su bez imalo problema završili Inferno s rezultatom 16:7. Nastavili su na Cobblestoneu, gdje su opet bili izjednačeni, no sve do izmijene strana. Tu je sve krenulo nizbrdo za proWince, njihovi silni pokušaji su bačeni u vodu. Mapu završava NyX s dolaskom na drop te rješavanjem trojice. Sve je završeno rezultatom od 16:7.

Squared 2:0 proWince (16:7 Inferno, 16:7 Cobblestone)

Drugi na redu su bili RESISTANCE i Locastic. Mirage je prva mapa koja je dovela Locastic do nekakvog plasmana. Opasno su zaprijetili RESISTANCEu s 12 dobivenih rundi u 1. poluvremenu. Dobiti 5 rundi nije predstavljalo nikakav problem pa su s lakoćom došli do druge polovice. Zadržali su dominaciju i kroz nastavak, dobivši šansu za prvu pobjedu dosad. RESISTANCE se uspio vratiti, te na kraju ipak dobili priliku za odlazak u 3. mapu. Lobanjica je početkom 30. runde zaobišao Locasticovu liniju obrane te uzeo 2 inicijalna killa koja nisu urodila plodom. Oba tima su otišla u overtime, no Locastic uspio izvući četiri runde i okončati sukob.

RESISTANCE 0:2 Locastic ( 6:16 Mirage, 15:19 Inferno)

3. meč, ujedno i zadnji, je bio KlikTech protiv Zonica. Skoro pa jednakim snagama su stupali kroz Inferno. Na T strani je Zonic uzeo prvu prednost od 4. runde s kojima su otišli u CT stranu. Druga polovica je slično napredovala, blaga prednost Zonicu, koja je odvela timove na KlikTechov Nuke. Odabir je bio poprilično rijedak kroz sva kola, tako da im je učenje strategija za mapu koju svi izbjegavaju bila dobra ideja. Nuke je krenuo u nešto jačem tonu, gdje je KlikTech uzvratio sve close call runde završivši prvi dio mape s rezultatom od 10:5. U takvom stanju su imali prostora raditi više eco rundi kako bi poboljšali ekonomiju i uzeli još potrebnih 6. rundi. Rezultiralo je izjednačenjem bodova u mapama 1:1, pobjedom od 16:13. Zadnji na redu je bio odlučujući Train. Razlike su bile minimalne, jer je Zonic prvo poluvrijeme zatvorio s 8 dobivenih rundi, što je KlikTech ponovio u drugom i odveo timove u overtime. Unatoč dominantnijem igranju na početku, Zonic nije uspio osvojiti potrebne runde te je KlikTech zatvorio kolo s pobjedom.

KlikTech 2:1 Zonic (12:16 Inferno, 16:13 Nuke, 19:17 Train)

Vijesti vezane uz VAL i sve detalje možete pronaći na službenoj stranici.